Forkæl en særlig kvinde i dit liv med The Ritual of Ayurveda Gaveæske fra Rituals, der giver en komplet og luksuriøs spaoplevelse derhjemme. Denne gaveæske indeholder en række velværeprodukter, der er perfekt til at slappe af og genoplive krop og sjæl.
Start med Foaming Showergel, der kommer i en praktisk 50 ml størrelse. Den rige og skummende gel renser huden blidt og efterlader den behageligt blød. Følg op med den lækre Whipped Body Cream i en 70 ml størrelse, der tilbyder intens fugtpleje og efterlader huden silkeblød. Den lette konsistens trænger hurtigt ind og efterlader en dejlig duft. Som prikken over i'et indeholder gaveæsken også en eksfolierende Body Scrub, der effektivt fjerner døde hudceller og giver huden en fornyet glød.
Denne gaveæske er inspireret af den ældgamle Ayurveda-tradition, der handler om at finde balance i livet. Gaveæsken fra Rituals er en ideel gaveidé til hende, der fortjener en stund til sig selv med produkter, der omslutter sanserne med luksus og velvære.